5 مرحله برای داشتن بازاریابی محتوای اثربخش


1- مندرج کردن 

قبل از اینکه محتوا و متن خود را عرضه کنید، باید حتما به خوبی درباره ی اهدافی که میخواهید به انجام برسانید فکر کنید. به عبارت دیگر، باید آن را در جایی نوشته و نکات مهم آن را مشخص کنید. بهتر است استراتژی شما این باشد که محتوای خود را با صدای بلند بخوانید این کار به شما کمک خواهد کرد تا لحن نوشته ی خود را متوجه شوید. در برخی موارد شما میفهمید که توانایی این کار را دارید یا نه. قطعا بازاریابی محتوا برای همه نیست.

2- ایجاد کردن 

حال نوبت ساختن و ایجاد رسیده است. محتوای متن شما همه جا در دسترس است، رسانه های اجتماعی، بازی ها، ویدئو ها، کتاب ها و... . نیازی نیست که دو سال وقت بگذارید یا تیمی قوی برای ایجاد یک داکیومنت ساده داشته باشید. زمانی که شروع می کنید، چیزی که نیاز دارید زیرکی است. اول باید ببینید چه چیزی مخاطبانتان را جذب و درگیر می کند سپس همان را ادامه دهید. به یاد داشته باشید شما نمی توانید این گفتگو و محتوا را کنترل کنید، شما تنها بخشی از آن هستید و باید گفتگوگر یا نویسنده ای ماهر باشید تا مخاطبتان از حضور شما و نوشته تان با هر نوع موضوعی لذت ببرد.

3- سازماندهی کنید 

سازماندهی بخش مهمی از این استراتژی است. حتی گاهی مطلبی که از منابع دیگر به اشتراک می گذارید نیز مهم است. در این رابطه باید گفت که پیدا کردن و سارماندهی مطالب خوب یک مهارت است. گاهی مطالبی خوب هستند که پیرامون اخبار جدید هستند، بنابراین می توانید آن خبر را به محصولات و خدمات خود ربط دهید و به این شیوه آن را بنویسید. زمانی که موضوع و داستانی خوب یافتید نباید تنها یک اشاره کرد و از آن گذشت، خیلی ها هستند که علاقه مند به داستان شما هستند. پس اگر موضوع جالبی پیدا می کنید، میتوانید دوباره نیز براساس مفهوم اولیه آن محتوایی دیگر ایجاد کنید.

4- منتشر کردن 

وقتی که محتوای خود را ایجاد کردید، نوبت به نشر آن می رسد. اکثر برندها و شرکت ها از اینکه بازدیدکننده ی زیادی جذب کرده اند خرسند می باشند، و به اینکه چه کسانی محتوای آنان را میبیند فکر نمی کنند. این یک استراتژی شکست خورده است. شما باید مطمئن باشید که افراد درست و مناسبی محتوای شما را خواهند دید. با توجه به این موضوع شما میبایست راجع به انتخاب نوع رسانه ی اجتماعی ای که بهترین نتیجه را می دهد خوب فکر کنید. به عنوان مثال متوجه شوید که آیا مخاطبانتان در پینترست هستند یا اینستاگرام؟ طرفدار ویدئو هستند یا مقالات را مطالعه می کنند؟ تا زمانی که درک روشنی از این ندارید که مخاطبتان محتوا را چطور مصرف می کند، نمیتوانید به درستی آن را منتشر کنید.

همچنین، حال که ابزار بازاریابی دیجیتالی نیز محتوا و متن شما را از راه های مختلف به جهانیان عرضه می کند، ایمیل را فراموش نکنید. این روش هنوز هم یک ابزار باارزش هست!

5- تبدیل کردن 

فراموش نکنید که چرا این محتوا را تولید کردید! دلیل آن تبدیل این فرصت ها به فرصت فروش محصولات و خدمات شماست. بنابراین مهم است که به مخاطبان خود و عکس العمل آن ها در رسانه های مختلف توجه کنید، و قدرت مشتریان را دست کم نگیرید.

با توجه به موارد گفته شده میتوان اهمیت بازاریابی محتوا را درک کرد. قطعا برای کمک به محصولات و خدماتتان به این بخش نیاز خواهید داشت.

 

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام های تبلیغاتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه و حرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشد. سامانه پیام کوتاه سیمرغ  دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.com

برای دریافت فایل آموزشی بصورت فیلم به آدرس زیر مراجعه فرمایید

http://www.aparat.com/simorghsms

 

عناوین مرتبط:

 

بانک مشاغل استان گلستان

چرا سامانه پیامکی سیمرغ ؟

امکانات مازاد سامانه پیامکی سیمرغ

شرکت سیمرغ نماینده شرکت آسان پرداخت

خدمات نوین که سیمرغ اس ام اس ارائه میدهد

گامی نو از سیمرغ در ارتباطات

 


برچسب ها: بازاریابی محتوا بازاریابی دیجیتالی فروشگاه اینترنتی فروش اینترنتی طراحی سایت تکنولوژی جدید ارسال پیامک از طریق بلوتوث ارسال پیامک با امواج رادیویی ارسال پیامک بدون سرویس پیامک تبلیغاتی تبلیغات پیامکی خدمات پیامکی خدمات شرکت سیمرغ سامانه پیامکی سیمرغ سرویس پیامک انبوه سفارش طراحی سایت نماینده شرکت آسان پرداخت