موفقیت در بازاریابی پیامکی


دنیای امروز با سرعت هرچه بیشتر در حال حرکت به سمت مدرن شدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات میباشد؛ و روزانه تغییرات بیشتری در جامعه ارتباطی رخ می­دهد.

این تغییرات، دنیای بازاریابی و تجارت را نیز تحت شعاع قرار میدهد. کسی در بازار کسب و کار موفق است که با چگونگی رقابت در تجارت و بازار یابی امروز اشنا باشد و راه های موفقیت در ان را جستجو کند. روش های بسیار زیادی برای تبلیغات وجود دارد، استفاده از پیام کوتاه یکی از روش های پر بازده و موفق در تبلیغات محسوب میشود. امروزه به دلیل نتیجه بسیار خوب این روش در تبلیغات، بازاریابی پیامکی به یکی از پر کاربرد ترین و پر متقاضی ترین روش های تبلیغاتی نوین تبدیل شده است. از جمله مزیت های این نوع تبلیغات سرعت بسیار بالا و صرفه جویی در وقت و هزینه میباشد.

با رعایت چند اصول بازاریابی پیامکی به موفقیت بالاتری می رسیم: 

اولین اصل بازاریابی پیامکی موفق، جذاب بودن متن پیام کوتاه است. هر چه متن پیامک شما جذاب تر و خوشایندتر باشد به همان میزان نیز مخاطب علاوه بر ترغیب شدن برای استفاده ازخدمات شما، آن را برای افراد دیگری نیز ارسال می­کند و به یک بازار یاب برای شما تبدیل خواهد شد و کارایی تبلیغاتتان بطور فوق العاده ای افزایش خواهد یافت. 

دومین اصل، افزایش یافتن اعتماد مشتریان شماست. مشخصات مشتریان خود را ثبت کنید و پیامک هایی با توجه به علاقه و نیاز و موقعیت اجتماعی هر فرد ارسال نمایید. به این نحو حس صمیمیت ارتباط بین شما و مشتریانتان به وجود می­آید و اعتماد آنها نیز جلب خواهد شد.

سومین اصل، تبادل اطلاعات و انتقال نظرات با مشتریان است. با ارسال پیامک می­توان نظر سنجی های کوتاه با مشتریان داشته باشید و به این ترتیب به نیاز های اساسی و مهم مشتریان خود پی ببرید و بدانید که مخاطب شما دقیقا چه نیازی دارد و در نتیجه نیازمندی های افراد را برای آن ها فراهم کنید و حس آرامش را در آن ها ایجاد کنید. ایجاد این حس خوشایند در مشتری، او را بطور متوالی به سمت تجارت شما می کشاند.

اصل چهارم بازاریابی پیامکی، حفظ کردن حریم خصوصی افراد است. کسب اجازه از مشتری و رعایت حریم خصوصی افراد به تنهایی یک اصل بسیار مهم در موفقیت پیامکیست و از ارسال های ناموفق و بی ثمر جلوگیری میکند. درهنگام مراجعه مشتری از او در مورد تمایل او برای دریافت پیامک تبلیغاتی از سوی خودتان نظر خواهی کنید.

اصل پنجم، ارسال هدفمند است. برای اطمینان از کارایی ارسال پیام خود، به جای ارسال انبوه به یک منطقه و یا یک شهر، مخاطب خود را شناسایی کنید و به همان قشری که با تجارت شما در ارتباطند ارسال داشته باشید. به این صورت در هزینه های شماهم صرفه جویی می­شود. هم چنین حتی میتوانید با استفاده از سامانه پیامکی سیمرغ اس ام اس ارسال هایی با تفکیک سن و جنسیت داشته باشید که کلید یک بازار یابی موفق و هدفمند است.

ششمین اصل ارسال در زمان و شرایط مناسب است. از ارسال هایی در زمان های نا مناسب خودداری کنید زیرا این کار برای مشتریان شما مزاحمت ایجاد می­کند و نتیجه ای منفی به همراه خواهد داشت. تجربه نشان می دهد که بهترین زمان ارسال پیامک  تبلیغاتی ساعت ۱۰ الی ۱ بعد از ظهر و هم چنین ۴ الی ۷ شب می باشد.

روان بودن متن، هفتمین اصل بازاریابی پیامکی موفق است. در پیامک های تبلیغاتی خود از متن های تخصصی بپرهیزید. مخاطبان شما ممکن است از هر قشری و با سطحوح مختلف از معلومات باشند. پس نباید مانع استفاده اکثریت از پیامک های خود باشید و سعی کنید پیامک های ارسالی شما برای همه مخاطبانتان روان و قابل استفاده باشد.

اصل هشتم و آخرین و مهمترین اصل در بازاریابی پیامکی موفق، نتیجه گیری بعد از هر اسال است. برای اینکه از ارسال های خود نتیجه بهتری بگیرید اشتباهات و دلایل شکست خود را بررسی و عوامل موفقیت خود را ثبت کنید و برای ارسال های آینده نیز از آن ها استفاده کنید.این کار باعث ایجاد یک الگو برای ارسال های بعدی شما می شود  که میتوان رفته رفته آن را بهبود بخشید.

در این مقاله به چند مورد از اصول موفقیت در یک بازاریابی پیامکی پرداخته شد. عوامل زیادی در این نوع بازار یابی موثر است که نسبت به نوع تجارت شما تغییر می­کند. آن ها را جستجوکرده و به بررسی و امتحان بپردازید. سامانه پیامکی سیمرغ اس ام اس با استفاده از تجربیات خود در بازار یابی پیامکی و ارائه خدمات کاربردی و کادری متخصص به عنوان یک راهنما و مشاور در تمام مراحل تبلیغات همراه شما خواهد بود.

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام های تبلیغاتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه وحرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشد. سامانه پیام کوتاه سیمرغ دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان،شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.comبرچسب ها: موفقیت در بازاریابی پیامکی راه های موفقیت روش های تبلیغاتی بازاریابی پیامکی اصول بازاریابی پیامکی پیامک تبلیغاتی ارسال انبوه سیمرغ اس ام اس پیام کوتاه پیام های تبلیغاتی پایین ترین تعرفه پنل های کاربری تجارت پنل اخذ نمایندگی ارسال کدپستی بانک مشاغل simorghsms