3 اشتباه ساده در بازاریابی دیجیتالی که باید از آن خودداری کرد


1- زمانی که به آن دیجیتال میگویید اما به عنوان یک کار اضافه با آن رفتار میکنید

بیشتر شرکت ها و برندها دیجیتالی بودن را از بازاریابی سنتی جدا میکنند. همه چیز از همین جا به مشکل برمیخورد. برای بعضی از بازاریابان آنلاین بودن، رسانه های اجتماعی و موبایل ها همگی باهم زیر یک چتر هستند که با عنوان "دیجیتال" نامیده می شوند، بنابراین مانند یک چاره اندیشی به آن نگاه میشود. به این معنی است که افراد میدانند که این موارد مورد نیاز است اما با آن مانند یک کاری اضافه و  کاری جدا، با بودجه و اهدافی جداگانه رفتار میشود. شما بایستی تمامی این موارد را باهم و همراه با موارد اصلی داشته باشید.

 

2- راه اندازی کانال های دیجیتالی جدید و ترک آن

اول از همه، لازم نیست در تمامی کانال ها عضو  باشید، بخصوص کانال ها و رسانه های اجتماعی. نیازی نیست همه جا باشید. نکته این است که باید رسانه اجتماعی درست را انتخاب کنید. جدا از این رسانه ها، گاهی شرکت ها چندین سایت نیز راه اندازی میکنند که حتی به آن ها نیازی هم ندارند، و در اکثر مواقع آن ها را به حال خود رها میکنند. سازمان ها معمولا مشکلی با این مسئله ندارند اما در اغلب موارد هیچ فایده ای برای شما و برندتان ندارد.

بهتر است تعداد محدود و کمی کانال را راه اندازی کنید، و آن ها را بروز نگه دارید. اگر هم کانالی را راه اندازی میکنید و اکانتی برای کمپین و زمانی خاص، ایجاد میکنید و سپس قصد رها کردن آن را داشتید یا خواستید جایگزینی برای آن پیدا کنید، مطمئن باشید کاملا آن را از بین برده اید، تا اگر زمانی فردی به آن سایت و کانال مراجعه کرد،  بامحتوایی قدیمی یا صفحاتی خالی مواجه نشود.

 

3- سازگار نبودن با موبایل

اگر وبسایت شما برای تبلت و موبایل مناسب نیست، پیشرفتی نخواهید کرد. این به این معنی نیست که وبسایتی جداگانه برای این دستگاه ها ایجاد کنید بلکه بهتر است وبسایت و وبلاگی سازگار با آن ها داشته باشید. وب سایت شما بایستی به درستی پاسخگوی نیازهای کاربرانی باشد که از موبایل استفاده میکنند. کاربران موبایل افرادی کم صبر هستند، 80 درصد آن ها میگویند: اگر وبسایتی برای لود شدن بیش از 20 ثانیه زمان ببرد، آن را ترک میکنند.

نرم افزارهای مخصوص موبایل می تواند یکی دیگر از ابزار مفیدی باشد که شرکت ها خواهان استفاده از آن ها هستند. جدا از راحتی کاربران با نرم افزار، سیستم نوتیفیکیشن آن میتواند مفید باشد. این پیام ها باعث اطلاع کاربران میشود و آن ها را نیز به دنبال کردن شما و برندتان تشویق میکند.

 

 

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام های تبلیغاتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه و حرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشد. سامانه پیام کوتاه سیمرغ  دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.com

برای دریافت فایل آموزشی بصورت فیلم به آدرس زیر مراجعه فرمایید

http://www.aparat.com/simorghsms

 

عناوین مرتبط:

فروشگاه اینترتی
 

بانک مشاغل استان گلستان

چرا سامانه پیامکی سیمرغ ؟

امکانات مازاد سامانه پیامکی سیمرغ

شرکت سیمرغ نماینده شرکت آسان پرداخت

خدمات نوین که سیمرغ اس ام اس ارائه میدهد

گامی نو از سیمرغ در ارتباطات

 


برچسب ها: بازاریابی دیجیتالی فروشگاه اینترنتی فروش اینترنتی طراحی سایت تکنولوژی جدید ارسال پیامک از طریق بلوتوث ارسال پیامک با امواج رادیویی ارسال پیامک بدون سرویس پیامک تبلیغاتی تبلیغات پیامکی خدمات پیامکی خدمات شرکت سیمرغ سامانه پیامکی سیمرغ سرویس پیامک انبوه سفارش طراحی سایت نماینده شرکت آسان پرداخت