کشف جدید دانشمندان ژاپنی؛ ارسال اکسیژن از زمین به ماه !


 

کاگویا، لقب فضاپیمای ژاپنی با اسم اصلی SELENE، از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹، با چرخش ۶۲ مایلی بالای ماه، داده‌هایی با سنسورهای کوچکش جمع‌آوری کرده است. کره ماه به مانند زمین، هر روز از تابش خورشید انرژی زیادی دریافت می‌کند؛ ولی برای پنج روز، ماه زیر سایه میدان مغناطیسی زمین قرار می‌گیرد. دانشمندان ژاپنی با نگاهی به داده‌های کاگویا فهمیده‌اند، اکسیژنی که از گیاهان روی زمین می‌آید، در این مدت زمانی با مدارگرد کاگویا (Kaguya) اصابت کرده است.

اما چگونه اکسیژن از زمین به ماه رفته است؟ میدان مغناطیسی سیاره ما، از قیف ذرات الکتریکی باردار می‌گذرد. قیف‌های باریک‌تر با تراکم ذرات بیشتر که صفحات پلاسما نام دارند، در مرکز قرار می‌گیرند. در مطالعه‌ای که امروز در Nature Astronomy منتشر شد، زمانی که کاگویا از صفحه پلاسما عبور کرد، اتم‌های اکسیژن یون‌های +O فاقد یک الکترون، با انرژی بالاتری کشف شد. در حالی که این اکسیژن پر انرژی، زمانی که ماه خارج از مگنتوسفر زمین بود، پیدا نشد.

بعد از بررسی، تیم تحقیق مشخص کردند که این یون‌های +O از توفان‌های خورشیدی نیامده اند، بلکه از اتمسفر زمین به ماه رسیدند؛ یعنی ممکن است گیاهان در طول فتوسنتز خود آنها را تولید کرده باشند. همچنین شاید  یون‌ها در خاک ماه چسبیده و گیر افتاده بودند. از نتایج این کشف، این است که تمام سطح ماه می‌تواند با اکسیژن زمینی زیست منشا، پوشیده شده باشد که توسط فتوسنتز در طول میلیاردها سال تولید شده است.

ما می‌دانیم که تغییرات زمین بر روی ماه اثر گذار است؛ اما تاکنون تبادل گاز اکسیژن بین زمین و ماه را ندیده‌ایم و این واقعا شگفت انگیز است که کاگویا توانسته این را به ما نشان دهد.

 هر چند هم ماستیل و هم دانشمندان ژاپنی حرف‌های درستی در این زمینه گفتند؛ اما راهی برای نشان دادن وجود یون اکسیژن در ماه وجود ندارد؛ یا حداقل با تصاویری از تاریخ اتمسفر زمین و اطلاعات موجود، این کار ممکن نیست.

 

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام صوتی و پیام های تبلیغاتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه و حرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشدسامانه پیام کوتاه سیمرغ  دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.com

برای دریافت فایل آموزشی بصورت فیلم به آدرس زیر مراجعه فرمایید

http://www.aparat.com/simorghsms

 

عناوین مرتبط:

اصول تبلیغات پیامکی

پیام صوتی 

زمان و محتوای پیام تبلیغاتی

انتخاب بهترین سامانه پیامکی

ویژگی یک سامانه پیامکی خوب

 


برچسب ها: ارسال اکسیژن به ماه روش محاسبه قبض‌های تلفن ثابت پیام صوتی پنل پیامک ارسال پیام کوتاه ارسال پیام صوتی پیامک صوتی تبلیغات پیامک راهکارهای بازاریابی پیامکی راهکارهای پیامکی سامانه پیامک گزارشات پیام نظرسنجی پیامکی