ارسال پیامک های تبلیغاتی بدون تایید مشترک ممنوع است


معاون نظارت و اعمال مقررات ارتباطات این خبر را اعلام کرد و بر اساس آن، اپراتورها حق ارسال پیامک های تبلیغاتی بدون تایید و رضایت مشترکان را ندارند.

حسین فلاح جوشقانی اعلام کرد که اخبار، مسابقه، محتوای مذهبی، آموزشی، اطلاع‌رسانی، بهداشت، سلامت، تبلیغات و بازی و سرگرمی در دسته‌ی خدمات ارزش افزوده پیامکی قرار می‌گیرند. اپراتورها باید قبل از ارائه‌ی خدمات، محتوای پیامکی و ارسال پیامک های تبلیغاتی از مشترک اجازه بگیرد و در صورت تایید وی، آن را فعال کند.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری در این باره اظهار کرد:

در راستای مصوبه 147 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حوزه‌ی نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری حساسیت ویژه‌ای در خصوص نحوه‌ی عضویت مشترکان تلفن همراه در سرویس‌های خدمات مبتنی بر محتوا دارد و در صورت مشاهده‌ی هرگونه عضویت ناخواسته‌ی آن‌ها در چنین سرویس‌هایی، پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی در مورد عدم آگاهی مشترکان از عضویت در این‌گونه خدمات عنوان کرد که برخی از سرویس‌ها برای دعوت به عضویت مشترکان از روش‌هایی جذاب برای فریب دادن آن‌ها مانند شرکت در قرعه‌کشی، شما برنده شدید و شارژ رایگان استفاده می‌کنند. در این پیامک‌ها هیچ اشاره‌ای به عضویت و محاسبه‌ی هزینه نمی شود و به همین دلیل بسیاری از افراد به این صورت برای دریافت خدمات عضو می‌شوند.

فلاح جوشقانی تاکید کرد که هزینه و روش لغو عضویت مشترکان در  سرویس‌های خدمات ارزش افزوده پیامکی باید در هر پیامک ارسالی درج شود. همچنین در برخی از برنامه‌های تلویزیونی و  رادیویی، سایت‌های اینترنتی و سایر رسانه‌ها با تبلیغات کاذب و فریب‌دهنده، مشترکان را به ارسال کد عضویت به سرشماره‌ی مورد نظر تشویق می‌کنند و از این طریق موجب عضویت ناخواسته‌ی مشترکان در این سرویس‌ها می‌شوند.

 

نحوه شکایت مشترکان از دریافت ناخواسته پیامک های تبلیغاتی

وی در پایان در مورد اقدامات لازم و نحوه‌ی شکایت مشترکان در زمان مواجه شدن با این مشکل گفت:

 

مشترکان تلفن همراه در صورت مواجه شدن با عضویت ناخواسته در خدمات ارزش افزوده پیامکی و عدم رضایت از دریافت پیامک های تبلیغاتی به پایگاه اینترنتیwww.195.ir مراجعه کرده و یا با سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات حوزه‌ ICTT به شماره 1955 تماس بگیرند و شکایت خود را مطرح کنند. این شکایات از سوی معاونت نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری پیگیری خواهد شد و اقدامات لازم انجام می‌شود.

 

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام های تبلیغاتی و پیام صوتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه وحرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشد. سامانه پیام کوتاه سیمرغ دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.com

برای دریافت فایل آموزشی بصورت فیلم به آدرس زیر مراجعه فرمایید

http://www.aparat.com/simorghsms

 

عناوین مرتبط:

مدیریت ارسال سامانه پیامکی

تفاوت پیامک تبلیغاتی و پیامک خدماتی

گزارشات پیام ها

مدیریت پیام های ارسالی

سامانه پیامکی (SMSPanel) چیست؟

خطوط ارسال پیامک

انتخاب بهترین پنل پیامکی

 برچسب ها: پیام های تبلیغاتی پنل پیامک ارسال اس ام اس ارسال پیام کوتاه بازاریابی پیامکی بهترین سامانه پیام کوتاه بهترین سامانه پیامک پیامک صوتی تبلیغات پیامکی راهکارهای بازاریابی پیامکی راهکارهای پیامکی سامانه پیامک بهترین سامانه اس ام اس نظرسنجی پیامکی