بازاریابی پیامکی


امروزه سامانه ارسال پیام کوتاه به یکی از کارآمدترین وموثرترین روش های جذب مشتری تبدیل شده است. اگر مایلید با وجود انرژی و سرمایه گذاری در بازاریابی پیامکی به نتیجه ی خوبی برسید و از هجوم مشتریان بسیار شگفت زده شوید، باید با اصول کلیدیِ این کار آشنا شوید. بر اساس نظر متخصص کارآمد بازاریابی تعیین کنید که آیا روش بازاریابی و فروش پیامکی مناسب کسب و کار شما هست یا نه.رعایت نکات زیر اصول بازاریابی پیامکی را تحقق میبخشد.

1. مشخصا تعیین کنید که قرار است پیامک ها را دقیقاً به چه مخاطبانی ارسال کنید.. در غیر این صورت، پیامک ها به دست کسانی میرسد که نه علاقه ای به محصول شما دارند و نه محصول شما مرتبط با کسب و کار آنهاست.

2. محصولی که قصد تبلیغ آن را دارید مخاطب عام دارد یا خاص ؛ آیا محصول تان به درد گروه خاصی از مردم میخورد؟ آیا تفکیک جنسیتی در مورد محصول شما کار آمداست؟

3. متن پیامک شما باید درباره ی ویژگی های متمایز و مزایای محصول یا خدمات تان باشد. مخاطبان پیامک های شما به این امتیازات و ویژگی های خاص توجه میکنند، نه خودِ محصول. آنها انتظار دارندکه محصول یا خدمات شما زندگی یا کسب و کارشان را بهتر کند.

4. کلمات مورد استفاده در پیام کوتاه تبلیغاتی شما باید از مشتری بالقوه مشتری بالفعل بسازد با جذابیت که در کلمات کلیدی  ولحن کلام شما موجود است.

5. اگر به دنبال نتیجه ی مطلوب هستید باید در فواصل زمانی معین و به دفعات مشخصی پیامک ارسال کنید.در فاصله ی زمانیِ هر 3 تا 4 ماه، حداقل 5 بار  به شماره هایی که از قبل مشخص کرده اید پیامک بفرستید.

6. فراموش نکنید شماره های تماس های ورودی را بطور دقیق و مرتب ثبت کنید. چرا؟در فاصله ی زمانی 3 تا 4 ماه، حداقل 10 درصد از تماس های ورودی و حدود 80 درصد از این تماس ها به فروش منجر میشوند.

7. در متن پیامک خود داستان ننویسید. در مشتری احتمالی تان احساس منفی یا بدبینانه ایجاد نکنید. هر حرف و پیام و توضیحی دارید، در یک پیامک 2 قسمتی یا نهایتاً 3 قسمتی بیان کنید،

8. بیش از 90 درصد از پیامک های ارسالی شما بطور کامل توسط مشتری خوانده میشوند، حدود 5درصد بخش عمده ای از متن پیامک ها را میخوانند و تنها 5 درصد از مخاطب ها پیامک ها را نخوانده حذف میکنند..

9.سعی کنید هر جا امکان پذیر بود در متن خود از علائم خاصی از دستور زبان فارسی، مثل علامت ؟، !، * و مانند آن استفاده کنید. توجه به این جزئیاتِ به ظاهر پیش پا افتاده اما مهم وکلیدی، میتواند سرنوشت متفاوتی را برای پیامک های شما رقم بزنند.

10. برای بیشترین بازدهی و نتیجه ترجیحاً در طول روز از ساعت 9 صبح تا 1 بعد از ظهر و از 4 عصر تا 8 شب ارسال پیامک خود را تنظیم کنید. به اوقات کار و فراغت زندگی مردم احترام بگذارید، درغیراین  صورت یعنی هدر رفتن تمام هزینه ها و زحمت های شما

11. در هرارسال، اطلاعات جدیدی ازمزایا و ویژگی های خاص محصول خود ارائه کنید.روی مشتریان بالقوه تمرکز کنید و با تکرار این نکته که با خرید از شما ازچه منافع و امتیازاتی برخوردار میشوند آنها را به سمت سفارش دادن یا خرید محصولتان هدایت کنید.

12. استفاده یکباره از طریق پیامک، تلف کردن وقت و هزینه است، زیرا نتیجه ای برای شما نخواهد داشت. موفقیت نصیب کسی میشود که با اصول بازاریابی پیامکی به خوبی آشنا باشد و بر اساس آن برنامه ریزی و عمل کند، نه اینکه مقطعی و حساب نشده پیامکی را با صرف هزینه ی قابل توجهی به عده ای ارسال کند که بدون شک نتیجه ای در پی نخواهد داشت

13. این نتایج ایده آل با شناخت ازاصول و مهارت های روانشناسیِ فروش موفق و تأثیرگذاری بر مشتری و ترغیب و هدایت او به خرید محصول حاصل میشود ومیتوان با نفوذ و مطمئن عمل کرد.

14. تلفن همراه یک وسیله ی شخصی و حریم خصوصی فرد است و مطمئناً وقتی او در فضایِ حریم شخصی خود پیامی را دریافت میکند، به مراتب بیشتر از پیام های عمومی با آن ارتباط برقرار میکند و از آن تأثیر می پذیرد. و این یکی دیگر از امتیازات و مزایای ویژه ی بازاریابی و تبلیغ از طریق پیامک یا SMS-MARKETING است.

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام های تبلیغاتی و پیام صوتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه وحرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشد. سامانه پیام کوتاه سیمرغ  دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، ارسال از روی نقشه، بانک مشاغل و... می باشد.

 

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.comبرچسب ها: sms marketing اصول پیامک بازاریابی پیامکی اس ام اس