تفاوت پنل اس ام اس بامودم جی اس ام (GSM)


چرا ارسال از طریق سامانه پیام کوتاه بسیار سریعترومطمئن تر از ارسال از طریق مودم جی اس ام میباشد؟

پاسخ : در ارسال از طریق مودم جی اس ام پیامک های شما از طریق مودم به سمت نزدیک ترین آنتن مخابراتی که محدوده جغرافیایی شما را پوشش میدهد ارسال میگردد ، پس از تحویل پیامک ها به آنتن حال پیامک های شما بین آنتن های مخابراتی دست به دست میشود تا در نهایت به اس ام اس سنتر مخابرات برسد ( یا همان سرور های مخابرات) و سپس پیامک های شما توسط سرور به سمت مخاطب های شما مسیر دهی میشوند.یکی از معایب این مدل ارسال (بخصوص در ارسال اس ام اس انبوه با حجم بالا)همین مسیر سخت افزاریست (از مودم تا رسیدن به سرور مخابرات) به این علت که ممکن است آنتن های موجود در طول مسیر به علت ترافیک منطقه ای، ظرفیت پذیرش پیامک های شما را در آن لحظه نداشته باشند و ماحصل آن این است که ممکن است نیمی از متن پیامک شما در یکی از آنتن های بین راهی بماند و پیام شما به صورت ناقص به دست مخاطب برسد(بخصوص اگر متن شما شامل چندین صفحه باشد !) از طرف دیگر به سخت دلیل همان مسیر افزاری موجود که شامل خود مودم و آنتن های بین راهی میباشد کندی محسوسی( بخصوص در ارسال های با حجم بالا) در تحویل پیام به مخاطبین شما ایجاد میشود .که باز هم بسته به ترافیک آنتن های مخابرات در آن زمان خاص از روز میتواند متفاوت باشد. ** اما ! در ارسال ازطریق اینترنت پیام های شما مستقیما تحویل سرور های مخابرات میگردد یعنی عملا آن مسیر سخت افزاری مذکور با تمام معایب و محدودیت هایش کاملا حذف شده و پیامک های شما بسیار سریعتر تحویل سرورها ی مخابرات گردیده وبه طبع سریعتر ومطمئن تر تحویل مخاطبان شما میگردد و عملا مشکل این که پیامک های شما به صورت ناقص یا نصفه برسد، در مدل اینترنتی به طور کلی منتفی میگردد.

*چرا هزینه اولیه راه اندازی سامانه اس ام اس اینترنتی بسیار کم هزینه تر ازمدل جی اس ام میباشد؟

پاسخ : علت :چون در ارسال پیامک از طریق مودم جی اس ام شما باید هم یک مودم جی اس ام خریداری کنید و هم یک نرم افزار که بتواند با آن مودم جی اس ام ارتباط برقرار کند . عملا شما هم یک قطعه سخت افزاری بنام مودم خریداری میکنید و هم یک نرم افزار. اما در ارسال اینترنتی شما تنها هزینه یک پنل اینترنتی ،با تمام قابلیت های رایج را میپردازید و هیچ نیازی به هیچ قطعه سخت افزاری دیگری ندارید . تنها نیاز شما اینترنت میباشد همین!

مودم های جی اس ام در مقابل پنل ارسال اس ام اس چه محدودیت هایی را به شما تحمیل میکنند؟

11.محدودیت مکانی:در مدل جی اس ام شما هزینه یک نرم افزار دسکتاپ و یک قطعه سخت افزاری بنام مودم را میپردازید و این سامانه تنها بر روی یک سیستم (مثلا کامپیوتر محل کار شما) نصب میشود و با توجه به قوانین کپی رایت ،شما نمیتوانید یک نسخه از نرم افزاررا بر روی سیستم منزل خودنیز نصب کنید ( این امر توسط شرکت طرف قرارداد شما به صورت قفل نرم افزاری یا سخت افزاری اعمال میشود) پس عملا شما برای ارسال اس ام اس محدود به یک کامپیوتر آن هم در یک مکان خاص میشوید. اما در ارسال اینترنتی شما میتوانیداز هر کجای ایران که اینترنت باشد به پنل خود وارد شده و ارسال های خود راانجام دهید. هرجاکه اینترنت باشد!!! 2.محدودیت در تعداد ارسال :با توجه به این که مودم های جی اس ام سیم کارت میخورند، شما در طول روز بیش از یک تعداد معین پیامک، نمیتوانید ارسال کنید (این محدودیتی است که اپراتور های جاری کشور بر روی سیم کارت های خود اعمال میکنند) به عنوان مثال شما با یک سیم کارت همراه اول در طول روز ،حداکثر مجوز1500 ارسال اس ام اس را دارید. درواقع امکان ارسال اس ام اس انبوه را ندارید. اما در ارسال اینترنتی هیچ محدودیتی برروی تعداد ارسال اس ام اس تبلیغاتیدر طول روز وجود ندارد. 3.محدودیت سخت افزاری:مودم جی اس ام یک قطعه سخت افزاریست که عمر مشخصی دارد و بعد از مدت زمان خاصی کارایی خود را از دست میدهد درست مشابهه هر قطعه سخت افزاری دیگر اما اینترنت و سامانه های اینترنتی ازاین قاعده مستثنی بوده و تاریخ مصرفی ندارند. مودم جی اس ام با توجه به تمام محدودیت ها و معایبی که در بالا مورد بحث قرار گرفت ،تنها یک مزیت دارد! آن هم ارزان تر بودن های تعرفه پیامکآن میباشد. دلیل آن نیز این است که مودم های جی اس ام درست مثل گوشی تلفن همراه شما رفتار میکنند (با تمام محدودیت های آن) ، یک سیم کارت میخورند و از یک نرم افزار کامپیوتری نیز دستور میگیرند (امروزه حتی بسیاری از گوشی های تلفن همراه قابلیت جی اس ام را نیز بر روی خود دارند ) نتیجه این که با توجه به ضریب نفوذ، سرعت و قدرت بالای اینترنت در دنیای امروز دیگر استفاده از مودم های جی اس ام در امر ارسال پیامک،به یک تکنولوژی منسوخ مبدل شده است (بخصوص در ارسال های با حجم و طول بالا).امیدواریم مقایسه بالا شما را در انتخاب بهتر یاری نماید.

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام های تبلیغاتی و پیام صوتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه وحرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشد. سامانه پیام کوتاه سیمرغ دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.com

 

برای دریافت فایل آموزشی بصورت فیلم به آدرس زیر مراجعه فرمایید

http://www.aparat.com/simorghsms

 

عناوین مرتبط:

 

کسب درآمد بیشتر با سامانه پیامکی

تصورات غلط بازاریابی محتوایی

بازاریابی پیامکی در دنیای امروز

موفقیت کسب و کار با بازاریابی صحیح

ارتباطات بازاریابی، موثرترین شیوه تبلیغات

بازاریابی پیامکی برگ برنده کسب و کارها

موفقیت در رقابت های بازاریابی پیامکی

 برچسب ها: تفاوت اس ام اس با جی اسم ام آموزش سامانه پیامکی بانک شماره کشور پیام تبلیغاتی تبلیغات پیامکی شارژ آنلاین سامانه پیامکی سیمرغ سامانه پیام کوتاه ارسال پیامک پنل پیامک سامانه پیامکی پنل پیامک اس‌ام‌اس گروهی پیامک انبوه تبلیغات پیامکی پنل پیام کوتاه ارسال پیامک ارسال پیامک تبلیغاتی بازاریابی پیامکی بازده پیامک پنل اس ام اس پنل پیامک تبلیغاتی