نقاط قوت و ضعف پیام صوتی و پیامک


2- دریافت کنندگان پیام:

مخاطبین دریافت کننده پیام های صوتی سیمرغ تمامی مشترکین تلفن ثابت و همراه هستند که البته هیچ نوع محدودیتی از نظر بلاک کردن شماره و تبلیغات وجود ندارد. در مقابل مخاطبین پیامک تنها دارندگان تلفن همراه هستند که البته باید گفت در این سرویس امکان بلاک کردن پیام های ارسالی و تبلیغاتی وجود دارد که باعث کاهش جامعه هدف می شود.

 

3- هزینه ها:

در هر دو سرویس در ابتدا می بایست پنل آن را خریداری کنید، که در نگاه اول هزینه خرید پنل پیام صوتی نسبت به پیامک بیشتر می باشد و همین امر کمی باعث تردید کاربران در خرید پیامک صوتی می شود. اما با یک دید دقیق تر و مقایسه اماکانات موجود درسیمرغ باعث میشه به یک رضایت کامل در خرید و پرداخت هزینه آن رسید.

در قدم بعدی هزینه های ارسال پیام در این دو سرویس مطرح می شود. هزینه ارسال پیام صوتی در سیمرغ  بابت هر ثانیه، معادله 2  تومان می باشد و در مقابل هزینه هر صفحه پیامک حدود 13 تومان می باشد.

با توجه به آزمون های انجام شده هر 10 ثانیه پیام صوتی معادل 2 صفحه پیامک است. پس با یک حساب سرانگشتی  به این نتیجه میرسیم که هزینه ارسال 10 ثانیه پیام صوتی سیمرغ 21 تومان می باشد و همان متن در پیامک 26 تومان خواهد شد.

 

4- میزان تاثیر گذاری:

طبق تحقیقاتی که توسط کارشناسان بازاریابی و تبلیغات انجام شده، اولویت هایی که در اعلان (Notifications) های موبایل وجود دارد، تماس تلفنی اولین و مهم ترین آن هاست و پیامک در اولویت های دوم به بعد قرار می گیرد.

اما این موضوع را هم باید گفت که پیامک های متنی به نوعی اطلاعات مکتوب و همیشگی برای کاربران است که می تواند در هر زمانی مجدد آن ها را مطالعه کند.

این موضوع نیز در ابتدا دغدغه کاربران سیمرغ بود که سیمرغ توانست با سرویس تماس برگشتی تا حدی این موضوع را پوشش دهد. ( تماس برگشتی یعنی تماسی که کاربر با همان شماره ای که از سمت سیمرغ گرفته شده میگیرد و می تواند آخرین پیام صوتی ارسالی را گوش دهد)

 

5-  گزارش گیری:

پس از یک ارسال موفق، مهم ترین پارامتر موضوع گزارش گیری از ارسال است. این موضوع در سیمرغ به صورت دقیق با نمودار به کاربر ارائه می شود.

مواردی همچون: 

- تعداد پیام های ارسال 

- مخاطبینی که در دسترس نبودند

- مخاطبینی که به تماس پاسخ ندادند

- مخاطبینی که تلفن آن ها مشغول بوده است

و همچنین در بخش نمودار اثر بخشی می توانید درصد ثانیه های گوش کردن به پیام صوتی ارسال شده را مشاهده و بررسی کنید.

این نوع گزارش گیری در پیامک در دسته بندی های زیر می باشد

- پیام های ارسال شده 

- پیام های ارسال شده به بلاک

- پیام های ارسال نشده 

 

6- یژگی های مشترک:

جدا از مقایسه های انجام شده ویژگی هایی هستند که به صورت مشترک در هر دو سرویس موجود است. ویژگی هایی مثل 

- امکان نظرسنجی

- امکان ارسال پیام با پارامتر های اختصاصی هر کاربر ( نام و نام خانوادگی....)

- ارسال انبوه 

و....

در نهایت باید گفت که پیام صوتی و پیامک به عنوان رسانه هایی هستند که هر کدام نیاز مشخصی از کسب و کار های مختلف را بر طرف می کنند. گاه در برخی کسب و کار ها آوانک بازخورد بهتری دارد و نیاز به استفاده از این محصول است و گاهی پیامک پاسخگوی نیاز کسب و کار هاست.

این مطلب به جهت مقایسه امکانات این دو رسانه و برای آگاه سازی آن دسته از مخاطبینی است که در انتخاب یکی از این دو رسانه برای کسب و کار خود دچار تردیدند.

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام صوتی و پیام های تبلیغاتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه و حرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشدسامانه پیام کوتاه سیمرغ  دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.com

برای دریافت فایل آموزشی بصورت فیلم به آدرس زیر مراجعه فرمایید

http://www.aparat.com/simorghsms

 

عناوین مرتبط:

پیامک صوتی

خدمت جدید سیمرغ اس ام اس

ارسال خودکار پیام تبریک تولدبرچسب ها: سامانه پیام صوتی پیامک صوتی پیام صوتی پیامک صوتی سیمرغ پیام های شنیداری تبلیغات صوتی سیمرغ اس ام اس سامانه پیامکی پیامک تبلیغاتی اخذ نمایندگی سامانه پیامکی پنل پیامک پنل پیام کوتاه بانک مشاغل پایین ترین تعرفه پیام کوتاه پنل کاربری پنل نمایندگی سیمرغ سامانه پیامکی سیمرغ simorghsms