شما هم به نوموفوبیا مبتلا هستید؟


نوموفوبیا  (Nomophobia)، مخفف عبارت  No Mobile Phobia به فردی گفته می شود که به بیماری فوبیا مبتلاست و در صورت دور بودن از گوشی موبایل، اضطراب و نگرانی شدید را تجربه می‌کند. اصطلاح فوبیا ترس‌ و اضطراب غیرطبیعی ناشی از قرار گرفتن در شرایط و موقعیت‌های خاص را شامل می‌شود. اصطلاح Nomophobia برای نخستین بار توسط محققان انگلیسی و از سال ۲۰۱۰ رواج پیدا کرد.

میزان استرس دور بودن از موبایل، باتوجه به شرایط می‌تواند بسیار متفاوت باشد،‌ اما شواهد نشان می دهد که شدت آن می‌تواند با استرس ناشی از رفتن به مطب دندانپزشک یا حتی استرس ناشی از دغدغه‌های مرتبط با ازدواج برابری کند!

شکل گیری نوموفوبیا در افراد مختلف دلایل متفاوتی دارد، برخی ازین دلایل در زیر آمده است:

  1.  برخی از انسانها، احساس می‌کنند که با نبودن موبایل، نمی‌توانند با دیگران صحبت کنند. اگر در خیابان بمانند، اگر گم شوند، اگر برنامه‌هایشان تغییر کند، نمی‌توانند آن را به نزدیکان و دوستان خود اطلاع دهند.
  2. برخی دیگر، معتقدند که Connectedness و وصل بودن به جهان، یکی از نیازهای ماست و کسی که موبایلش در دستش نیست یا خاموش شده است، اتصال خود را با دنیا از دست داده است و در مدتی که موبایل، همراهش نیست در انزوا به سر می‌برد.
  3. بعضی دیگر، موبایل را برای جستجو در اینترنت و دسترسی به سایت‌ها و کسب اطلاعات آب و هوا و چیزهایی از این دست می‌دانند. آنها با دوری از موبایل، احساس می‌کنند گنجینه اطلاعات خود را از دست داده‌اند.
  4. برای برخی دیگر هم، موبایل وسیله‌ی چندکاره‌ای است که وظیفه‌ی ضبط صدا و ثبت تصاویر، تا نوشتن یادداشت و ماشین حساب و چراغ قوه و ده‌ها کارکرد دیگر را بر عهده دارد. نبودن موبایل برای این افراد، به معنای از دست دادن ابزارهای کاربردی و سلب آسایش است.

به طور کل باتمام تحقیقاتی که در زمینه استفاده از ابزارهای هوشمند انجام شده است، یک نکته حائز اهمیت است:

اینکه موبایل ها و سایر ابزارهای هوشمند تا چه حدی موجب بروز مشکل در سلامتی، ایجاد استرس، کاهش تمرکز و توجه، افسردگی وسایر بیماری های روانی می شوند، بیش از آنکه به مدت و شدت استفاده از این ابزارها ارتباط داشته باشد، به شیوه استفاده ما از این ابزارها ربط دارد.

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام های تبلیغاتی و پیام صوتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه وحرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشد. سامانه پیام کوتاه سیمرغ  دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.com

برای دریافت فایل آموزشی بصورت فیلم به آدرس زیر مراجعه فرمایید

http://www.aparat.com/simorghsms

 

عناوین مرتبط:

تصورات اشتباه درباره ی بازاریابی پیامکی

استارت بازاریابی با ارسال پیام انبوه

مدیریت زمان در بازاریابی پیامکی

اشتباهات بزرگ در بازاریابی پیامکی

چرا به بازاریابی پیامکی نیاز داریم؟برچسب ها: نوموفوبیا Nomophobia ابزارهای هوشمند مزایای بازاریابی پیامکی تبلیغات پیامکی پیام کوتاه پیام تبلیغاتی پیام صوتی بانک شماره بانک مشاغل بازاریابی پیامکی سامانه پیام کوتاه استارت بازاریابی ارسال پیام انبوه پیام انبوه مدیریت زمان فایل آموزشی