پیام کوتاه و حقایق تعجب آور


اولین ایده در زمینه پیام کوتاه توسط یک مهندس فنلاندی به نام ماتی ماکونن شکل گرفت که به او پدر اس ام اس گفته می شود. ماتی ماکونن در شهر کپنهاگ در یک پیتزا فروشی  کار می کرد وی زمانیکه برای شرکت در کنفرانسی در مورد آینده ارتباطات موبایلی به دانمارک آمده بود این ایده به ذهنش خطور کرد ولی متاسفانه به دلیل ثبت نکردن خق امتیاز این ایده برای اینکار پیشگامانه دستمزدی دریافت نکرد. در حدود یکسال بعد شخصی به نام فریدهام هیلبرند فرمت 160کاراکتری پیام کوتاه را تعیین کرد. سرانجام اولین پیام کوتاه در سال 1992 توسط شخصی بنام بریت پاپ ووس به مدیر اپراتور ودافون ریچارد جرویس ریچارد جرویس در مهمانی کارمندان در شب کریسمس ارسال شد که متن آن این بود: «کریسمس مبارک».

امروزه ارسال پیام بیشترین استفاده را درمیان سرویس های انتقال اطلاعات توسط تلفن همراه دارد. در سال 2010 مردم 192 هزار پیام کوتاه در هر ثانیه ارسال کردند و این امر درامد صنعت در ارسال پیام کوتاه را به 114 میلیارد و ششصد میلیون دلار در سال رسانده است. ارسال پیام های کوتاه به صورت مخفف و زبان های ویژه سبب می شود در آینده ادبیات تضعیف شده و غلط دیکته ای و هجی کردن نادرست کلمات گسترش پیدا کند. علاوه بر موارد گفته شده مردم هم به طور اعجاب انگیزی در این شیوه برقراری ارتباط تبحر پیدا کرده اند. در سال 2005 سونجا کریستیانسن از نروژ رکورد سریع ترین تایپیست پیام کوتاه را به ثبت رساند. اما سرانجام تمام آنچه گفته شد جالب است بدانید : تایپ پیام منجر به عارضه تنوسینوویتز می شود که نوعی التهاب انگشت شست دست است و در اثر تایپ مداوم پیام ایجاد می شود.

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام های تبلیغاتی و پیام صوتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه وحرفه ای ترین پنل های کاربری و نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشد. سامانه پیام کوتاه سیمرغ  دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.com

 

عناوین مرتبطبرچسب ها: پیام کوتاه و حقایق تعجب آور پیام کوتاه پدر اس ام اس ارسال پیام های کوتاه پیام کوتاه بانک مشاغل پیام های تبلیغاتی ارسال پیامک سامانه پیامکی پنل پیامک رایگان ارسال انبوه پیامک ارسال پیام صوتی خرید پنل پیامکی ارسال پیامک تبلیغاتی تبلیغات انتخاباتی مجلس ارسال پیامک انتخاباتی پنل پیامک انتخاباتی تبلیغات نوین انتخاباتی بانک مشاغل کشور بلک لیست مخابراتی سامانه پیامک گلستان نمایندگی پنل پیامک ارسال پیامک به لیست سیاه سیمرغ اس ام اس