تأثیر پیامک در ارتباط بیمار و پزشک


بسیاری از افراد از سامانه پیامکی به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می کنند، اما بدانید که می توانید با استفاده از سامانه پیامک با مشتریان خود در ارتباط باشید. حتی در حوزه پزشکی می توان برای برقراری ارتباط مؤثرتر میان بیماران و پزشکان از پیامک استفاده نمود.

امروزه دنیای فناوری به بالابردن کیفیت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی کمک شایانی کرده و در موارد بسیاری برای برقراری ارتباط بهتر و مؤثرتر میان پزشکان و بیماران استفاده شده استپزشکی از راه دور، استفاده از پست الکترونیک و سیستم های پشتیبان تصمیم گیری بالینی مثال هایی از این دست هستند. در حوزه  روانپزشکی نیز فناوری های نوین می توانند کاربردهای بسیار مؤثری در ارتقای سطح خدمات داشته باشند. یکی از کاربردهای فناوری در حوزه پزشکی استفاده ازپیامک  است که می تواند کاربردهای متعددی در حوزه بهداشت و پزشکی داشته باشد.

از جمله کاربردهای پیامک در حوزه پزشکی

  • ارسال یادآور به بیماران برای حضور به موقع در کلینیک است. یافته های پژوهشی در این خصوص نشان گر تأثیر قابل توجه پیامک در کاهش میزان فراموشی و مراجعه نکردن به کلینیک است.
  • ارسال پیامک می تواندبرای  یادآوری مصرف به موقع دارو به بیماران باشد. یکی از مشکل هایی که می تواند باعث شکست درمان یا پاسخ ناقص به درمان شود، فراموشی بیماران در مصرف به موقع دارو یا مصرف نامنظم آن است. بررسی های انجام شده در مورد بیماری هایی مانند دیابت، آسم و سل نشان گر تأثیر استفاده از پیامک در مصرف صحیح و به موقع دارو بوده است.

طبق تحقیقات صورت گرفته حتی می توان به استفاده از پیامک در حوزه روانپزشکی اشاره کرد:

  • یادآوری زمان ویزیت پزشک
  • یادآوری مصرف دارو
  • تأثیر بر رفتار و عملکرد فرد

در تحقیق و پژوهش های دیگر نیز  تأثیر ارسال روزانه پیامک یادآور مصرف دارو، به مدت سه ماه، در میزان مصرف منظم دارو, در بیماران مبتلا به اسکیزوفرنیا بررسی شد. یافته ها نشان داد میزان مصرف منظم دارو در گروه دریافت کننده پیامک بیش از گروه کنترل بود. در بیشتر نقاط کشور تلفن های همراه در دسترس هستند و برای دریافت پیامک مشکلی ندارند و سامانه های اینترنتی متعددی وجود دارد که می توانند ارسال به موقع پیامک به بیماران را به صورت خودکار انجام دهند و فقط کافی است که به موقع و فقط برای یک بار برنامه ریزی شوند.

مهم ترین موضوع در این خصوص محرمانه ماندن امور است. بسیار مهم است که روانپزشکان مطمئن شوند پیامک های ارسالی آنان برای بیماران، در قالب یک سیستم مطمئن و ایمن ارسال می شود که امکان خطا در ارسال آن ها بسیار کم است.

راهکارهای پیشنهادی برای حل مشکل امنیت عبارتند از:

  • استفاده از پایگاه های پست الکترونیک ویژه که برای این نوع مکاتبات طراحی و پیاده سازی شده اند و از درجه امنیت بالایی برخوردارند.
  • استفاده از نرم افزارهایی که متن را به صورت رمزنگاری میان فرستنده و گیرنده مبادله می کنند. در این صورت حتی در صورت دسترسی سایر افراد به متن مورد مکالمه، امکان فهم آن وجود ندارد.

مشکل دیگر  هزینه های ارسال پیامک است . پیامک هایی که با سامانه های اینترنتی ارسال می شوند، هزینه بسیار پایینی دارند، که حتی در صورت ارسال تعداد بسیار زیاد پیامک در طول ماه، کل هزینه بالا نیست و بنابراین می تواند به وسیله خود روانپزشکان پرداخت شود.

به احتمال زیاد بسیاری از روانپزشکان وقتی تأثیر مثبت ارسال پیامک و نتیجه گرفتن بیماران از درمان را ببینند حاضر خواهند بود این هزینه را پرداخت کنند. هم چنین می توان هزینه را از خود بیمار دریافت کرد، که مبلغ کل آن برای یک بیمار در طول یک ماه ممکن است به اندازه نیمی از هزینه یک ویزیت تخصصی نباشد.

در نتیجه می توان گفت ارسال پیامک یک تکنولوژی با قیمت مناسب و بسیار در دسترس برای مردم کشور است. تجربه های متعدد دیگر کشورها نشان می دهد این فناوری می تواند نقش به سزایی در کمک به بیماران، به ویژه در حوزه روانپزشکی داشته باشد.

 

سیمرغ اس ام اس ارائه دهنده خدمات مبتنی بر پیام کوتاه و پیام های تبلیغاتی و پیام صوتی در سراسر کشور با پایین ترین تعرفه وحرفه ای ترین پنل های کاربریو نمایندگی آماده خدمت رسانی می باشدسامانه پیام کوتاه سیمرغ  دارای بانک شماره قدرتمند از کل کشور به تفکیک استان، شهر، کدپستی، جنسیت، رده سنی، همرا اول، ایرانسل، ارسال از روی نقشه، بانک مشاغل و... می باشد.

"با تبلیغات پیامکی بهتر دیده شوید"

باما تماس بگیرید

017-32229441

www.simorghsms.com

عناوین مرتبط

پیامک انبوه یا ایمیل مارکتینگ ؟، کاربردهای پیام کوتاه (sms) در مشاغل، همه چیز درباره پیامک تبلیغاتی، پیامک-اس ام اس بزرگداشت ابوعلی سینا ، روز پزشک، موفقیت در بازاریابی پیامکی، سامانه رایگان ارسال پیام کوتاهبرچسب ها: سامانه پیامکی ابزار تبلیغاتی کاربردهای پیامک پزشک پیامک های ارسالی هزینه های ارسال پیامک سامانه های اینترنتی ارسال پیامک تکنولوژی تأثیر پیامک در ارتباط بیمار و پزشک